Untitled Document
DUYURULAR
 
YENİ ! PLASTİK ÇANTALI ÜRÜNLERİMİZİN SATIŞINA BAŞLANMIŞTIR. Plastik boru kaynak makinelerinin imalatına yeni bir boyut kazandıran firmamız, müşteri memnuniyeti ve kalite anlayışıyla sektördeki yerini kısa sürede almıştır. Pprc boru kaynak makinesi, boru soyma aparatları, plastik boru kesme makasları, tamir aparatları, değişik çaplarda kaynak paftaları ve bunların yanında yedek parça olarak ütü, termostat vb. ürünlerde dünya standartlarında üretim kalitesine sahip firmamız sektörel yeniliklere kısa sürede uyum sağlamayı, kalite ve müşteri memnuniyeti ilkesinden taviz vermeden üretimini yönlendirmeye devam edecektir. Üretmiş olduğumuz kaynak makinesi ve yedek parçalarının bağlantılı olduğu malzeme grupları şunlardır; kaynak,plastik boru,pvc boru,pprc boru,boru kaynak,plastik boru kaynak makinesi,kaynak makinesi,pprc boru kaynak makinesi,doğalgaz tesisatı,su tesisatı,plastik boru kesme makası,makas,pafta,kaynak paftası,ütü,ısıtıcı,rezistans,termostat,tamir aparatı,kalemtraş,boru soyma aparatı,sds uçlu boru soyma aparatı
 
CE BELGESİ
KULLANIM KLAVUZU


ZEF MT 01 PLASTİK BORU KAYNAK MAKİNASI KULLANIM KILAVUZU

 1. kaynak makinesi ve uygun paftalar hazırlanmalıdır. Kaynak öncesinde paftaların temiz bir bezle silinmesi gerekmektedir
 2. Cihazınızı fişe takınız ( cihazımız 230 V topraklı prizde çalıştırılmalıdır. ) cihazın üzerinde bulunan turuncu sinyal lambası elektrik akımını göstermektedir. Eğer lamba yanıyorsa elektrik akımı var demektir ve sırasıyla aşağıdaki işlemlere devam edebilirsiniz. Turuncu lamba yanmıyorsa elektrik tesisatınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Tesisatınızda da problem yoksa makineye hiçbir işlem yapmadan satıcınıza götürerek değiştiriniz.
 3. Cihaz üzerinde bulunan termostat 270 C ’ ye ayarlanmalıdır. Isı değeri 270 C ’ ye ulaştığında cihaz üzerinde bulunan yeşil renkli sinyal lambası sönecek ve cihaz kaynak yapmaya hazır duruma gelecektir. Makinenin bu ısı değerine ulaşma süresi yaklaşık 4 dakikadır.
 4. Kaynak yapılacak boru ve ek parçalarının birleşme yüzeylerinin temiz olmasına dikkat edilmelidir. Gerekirse kaynak yapılacak kısımlar alkol ile temizlenmeli sonrasında ise; emici bir kağıt veya kuru ve temiz bir bez ile kurulanmalıdır.
 5. Borular ölçülerine uygun şekilde ve boru eksenine dik olarak kesilmelidir.
 6. Cihazımız ayarlanan dereceye geldiğinde, plastik boruyu dişi paftaya, bağlantı parçasını erkek paftaya çevirmeden ve açı kaybetmeden yavaş yavaş ısıtarak tutunuz. Borunun çapına göre zaman tablosundaki süre kadar bekleyiniz. Seri bir şekilde geri çekerek birbirine takınız. Kaynama sırasında boru ve ek parçayı kesinlikle çevirmeyiniz. Kaynak işlemi bittikten sonra aşağıdaki tabloya göre soğuma süresi kadar bekleyiniz.

CİHAZIN KULLANIMI İLE İLGİLİ DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BİLGİLER

 1. Cihazın çalışmaya başladığında üzerindeki ütü ısınmaya başlar. Bu nedenle ütüye elle kolla temas edilmemeli, çocuk ve canlı hayvan yaklaştırılmamalıdır.
 2. Elektrik kablosunu ve fişini cihazın ütüsüne hiçbir şekilde temas ettirmeyiniz.
 3. Tüm kaynak işlemleri bittiğinde cihazın soğumasını bekleyiniz ve soğumanın kendi kendine hava ile olmasına dikkat ediniz. Hiçbir şekilde su vb. yollarla soğutmaya çalışmayınız. Cihaz soğuduktan sonra çantaya yerleştiriniz.
 4. Cihaz hiçbir şekilde tamir amaçlı da olsa açılmamalıdır. Aksi takdirde garanti kapsamı dışında kalacaktır.
 5. Teflonu aşınmış olan paftaları kaynak işleminde kullanmayınız.
 6. Paftaların temizliğinin su-alkol karışımı ile ıslatılmış temiz bir bezle yapılması gerekmektedir.

SETTE BULUNAN MALZEMELER

 1. TAŞIMA ÇANTASI
 2. KAYNAK MAKİNASI
 3. AYAK
 4. KAYNAK PAFTALARI

     20

  25

  32

  40

  1\2

  3\4

  1

  1 1\4
 5. MAKAS
 6. ÇELİK ŞERİT METRE
 7. 2 ADET ALYAN

 

KAYNAK ZAMAN TABLOSU


BORU
ÇAPI (MM)

ISITMA
SÜRESİ (SN)

İŞLEME
SÜRESİ (SN)

SOĞUTMA
SÜRESİ (SN)

16

5

3

3

20

6

25

7

32

7

4

5

40

11

50

17

63

22

6

7

75

28

8

10


Bu site ZEF Makine Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'ne aittir.Her hakkı saklıdır.                                                                           Designed by alodizayn © 2008 |  www.alodizayn.com